Co je to "krysí závod"?

Představte si, onemocníte, nemůžete jít do práce  a přesto vám na účet přijdou peníze.
Jak je to možné? Je dobré se zajímati o tajemství bohatých lidí.

Krysí závod známe téměř všichni, ani o tom nevíme - z běžného života.
Chodíte do práce, dostanete pravidelnou mzdu, zaplatíte pravidelné výdaje a něco vám zůstane a nebo taky ne. Jak s penězi naložíte teď, určí vaši situaci v budoucnu.
Nejlépe to vystihuje autor Robert Kiyosaki ve videu:

Bohatí lidé pochopili velmi důležité pravidlo - volné peníze vynaloží k budování takových aktiv, které jim generují pasivní příjmy (příjem bez aktivní práce). Aktiva tvoříte třeba koupi nemovitostí na pronájem, podílů ve společnosti, akcií a podílových fondů.

Krysí závod opustíte, když vaše pasivní příjmy dosáhnou vyšších částek než vaše výdaje. Jste finančně svobodní, vítejte.

Tohle je tak důležité, že si to dáme ještě jednou. Finanční nezávislost je takový stav, kdy vám každý měsíc na účet přijde dost peněz na to, abyste zaplatili své měsíční výdaje a přitom nemusíte chodit do práce ani pobírat důchod. Jsou to peníze (pasivní příjem), které vám každý měsíc generuje majetek, který jste si v průběhu života vytvořili.

Chcete dosáhnout takového stavu? Chcete se stát finančně nezávislí? Potřebujete si stanovit, kam chcete dojít. Potřebujete si uvědomit, jaký je váš cíl. Potřebujete si uvědomit, jaké to je být finančně nezávislý.

A teď naopak představte si jen na chvíli (ale opravdu jen na chvíli, není to totiž moc příjemná představa), že jste si v průběhu svého života žádný majetek nevytvořili (anebo vytvořili, ale je nedostatečný) a jste odkázáni pouze na důchod od státu. Z něj zaplatíte náklady na bydlení, základní potraviny - a to je vše. Žádné koníčky, žádné cestování... nebudete si moci dovolit většinu z toho, co dnes považujete za normální.

Asi nikdo z nás se v takové situaci nechce ocitnout. Vše začíná u vašich osobních financí
a finančního plánování a musíte chápat, že vaše dnešní rozhodnutí ovlivní vaši budoucnost
a to i negativně. Zvládnutí vašich peněz vede ke spokojenějšímu životu. Zkuste se zamyslet nad tím, kam každý měsíc mizí vaše peníze a nezapomeňte, že:

FINANČNĚ GRAMOTNÝ JE TEN, KDO DOKÁŽE NASTAVIT SVOU ČINNOST TAK,
ABY SE STAL BOHATÝM A BOHATÝM I ZŮSTAL