ZINOBIOTIC

Zinobiotic je na míru připravená směs pěti přírodních vláknin. Tyto vlákniny metabolizují
v tračníku (tlusté střevo), kde podporují růst zdravých bakterií. Zinobiotic pomáhá zamezit prudkému zvyšování hladiny cukru v krvi po jídle a udržovat správnou hladinu cholesterolu. Tyto vlákniny podporují zdravou funkci střev včetně pravidelnosti stolice, pocitu plnosti
a snížení nadýmání.

Směs vláknin

- Zdravá střeva
- Vyrovnaná hladina cholesterolu
- Snížení hladiny cukru v krvi po jídle
- Zdravá funkce střev a pravidelná stolice 
- Vyvážený mikrobiom
- Čistá střeva

VLÁKNINA: ostatní produkty většinou obsahují jeden nebo dva druhy vlákniny, což je pro naši každodenní potřebu nedostačující.
Zinobiotic obsahuje důležité množství pěti rozpustných vláknin. Tento přístup má pozitivní vliv na celý tračník. Rezistentní škrob, inulin, ovesný beta-glukan, fruktooligosacharid (FOS) a plevy psyllia jsou v tračníku fermentovány a ovlivňují několik funkcí střev, například rezistentní škrob přispívá ke snížení jinak normální hladiny cukru v krvi po jídle.

ZDRAVÍ STŘEV: vlákniny v produktu Zinobiotic stimulují růst dobrých bakterií v celém tračníku. V lidském tračníku existuje přes 100 bilionů bakterií, a zatímco některé jsou pro naše zdraví přínosné, některé z nich jsou naopak méně žádoucí. Dobré bakterie využívají vlákninu jako své palivo, které jim umožňuje růst rychleji než bakterie nevhodné, a proto mohou zabrat jejich místo.
Dobré bakterie přispívají k mnoha důležitým funkcím v lidském těle jako je například posilování našeho imunitního systému. Jsou spojeny také s lepší náladou, vytrvalostí a obecně lepším zdravotním stavem. Zdravá střeva jsou pro zdravé tělo nezbytná.

Všechny vlákniny v produktu Zinobiotic také přispívají k pocitu sytosti (což může pomoci zvládat chuť k jídlu), ale zároveň snižuje nadýmání tím, že upravuje pravidelnost  vyprazdňování. Může dojít ke krátkému přechodnému období, během kterého vláknina začne upravovat populaci bakterií, ale to je jen drobný krok na cestě k dobrému zdraví.

NORMÁLNÍ HLADINY CHOLESTEROLU: jedním z pěti druhů vláknin jsou ovesné beta-glukany. Ty mají vědecky ověřenou funkci při udržování normální hladiny cholesterolu v krvi.

KTERÉ VLÁKNINY: Zinobiotic je koncentrovaná směs pěti druhů vláknin: rezistentní škrob, inulin z kořene čekanky, ovesné betaglukany a fruktooligosacharidy (FOS) také z kořene čekanky a z plevy psyllia. Přidali jsme stejné vlákniny, jako jsou v nápoji LeanShake, takže máte k dispozici dva různé způsoby, jak do svého jídelníčku zařadit zdravý zdroj vlákniny. Kombinace nápoje LeanShake a produktu Zinobiotic funguje také velmi dobře.

DOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA: Smíchejte 6 g (1 naběračka) prášku s 50 až 100 ml vody v nápojovém šejkru, nebo smíchejte s nápojem dle vašeho výběru (např. voda nebo džus). Pokud smícháte Zinobiotic s nápojem LeanShake nebo se smoothie, přidejte další tekutiny podle vaší chuti. Tento produkt lze užívat jednou až dvakrát denně podle vašich potřeb.

VODA: Při užívání těchto vláknin se doporučuje pít další tekutiny. Voda zabraňuje tomu, aby byla stolice příliš tuhá.

SKLADOVÁNÍ: Produkt uchovávejte na suchém a chladném místě a zavírejte víčko.

UPOZORNĚNÍ: Neměli byste překračovat doporučenou denní dávku. Doplňky stravy nenahrazují pestrý jídelníček. Použití produktu u těhotných žen a dětí do 1 roku věku by se mělo konzultovat s lékařem.

* Potvrzeno úřadem EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin)

SLOŽENÍ: Rezistentní škrob, ovesné beta-glukany, inulin, fruktooligosacharid (FOS), plevy psyllia, objemové činidlo (xantanová guma E415), protispékavé činidlo (trikalcium fosfát E341).

NUTRIČNÍ HODNOTY

Množství na jednu porci                                  1 naběračka, 6 g

Rezistentní škrob                                                                   2,4 g

Ovesné beta-glukany                                                            0,8 g

Inulin                                                                                       0,7 g

Fruktooligosacharidy                                                            0,3 g